Znojmo, 24.5.2022

Nemocnici Znojmo dnes v rámci „Turné plné smíchu“ poprvé navštívili zdravotní klauni. Přinesli tak do nemocničního prostředí úsměv, smích a dobrou náladu nejen mezi pacienty, ale také mezi personál. 

Pět klaunů dnes navštívilo dětské oddělení, kde byli nejdříve přivítáni malými pacienty s obavami, nicméně výsledkem byly nádherné dětské úsměvy, které opětovaly jejich rozmanitý a vtipný program, kterým jednotlivé děti zahrnuly. Dva klauni navštívili také malého Danielka (psali jsme zde: https://webext1.nemzn.cz/neoperacni-lecbu-zlomenin-i-pres-upoutani-na-luzko-snasi-deti-statecne), který opět zářil úsměvem na hrajícího klauna na piano či klauna, který foukal bubliny. Zdravotní klauni zcela nenásilnou a zábavnou formou zabaví nejen děti, ale také dospělé. Zcela profesionálně reagují na danou situaci, ve které se zrovna nachází, ať již je to dětský pláč, obava, strach či naopak smích nebo aktivní kontakt dítěte. „Návštěva se také uskutečnila se svolením personálu u malého pacienta na Anesteziologicko-resuscitačním oddělení, který nejdříve jejich návštěvu vnímal s rozpaky, nicméně následně klauny odměnil úsměvem. Všechny děti obdržely červený klaunský nos a věříme, že si odnesou hezkou vzpomínku z nemocničního prostředí,“ přiblížila návštěvu klaunů Petra Veselá, tisková mluvčí Nemocnice Znojmo.

Poptávka po službách zdravotních klaunů je veliká. „Již dříve jsme projevili zájem o spolupráci se zdravotními klauny, protože jejich přítomnost v nemocnici navozuje radostnou atmosféru a pomáhá rozptýlit nejen malé pacienty. Dnes jsme mohli vidět úsměv u dětí různého věku, ale také na tváři rodičů či personálu, které klauni bavili vtipnými glosami nebo zpěvem a hrou na piano. Zdravotní klauni do nemocnice prostě patří a my věříme, že jim personální situace umožní zapojit do jejich programu i naši největší krajskou nemocnici, protože naši pacienti si to zaslouží,“ uzavřela Veselá.

Foto: Zuzanka před propuštěním domů

Foto: malý Danielek se zlomeninou na ortopedii

Foto: klauni bavili i na chodbách nemocnice

Foto: smějící se Eliška

Foto: gratulace k dnešnímu svátku sestřičce a pacientce Janě

Foto: Ortopedicko-traumatologické oddělení

Více fotografií na facebooku Nemocnice Znojmo.