6.12.2021, Znojmo

Ve znojemské nemocnici dnes ukončili svou čtrnáctidenní misi příslušníci Armády ČR ze základy v Náměšti nad Oslavou. Čtyři vojáky nyní vystřídalo dalších šest, kteří se aktivní zapojí do péče o nemocné na ARO, ale také na Urgentním příjmu.

První čtveřice vojáků přišla do znojemské nemocnice vypomoct 22.11., všichni byli zařazeni na Anesteziologicko-resuscitační oddělení, kde aktivně pomáhali personálu u těch nejtěžších pacientů s covidem. Dnes jejich mise ve zdravotnickém zařízení skončila. Na pomoc nemocnici dorazilo ze stejné základny šest vojáků, kteří kolegy vystřídali. Stejně jako oni budou pracovat na ARO a posílí navíc Urgentní příjem, který je v současných dnech plně vytížen příjmem pacientů nejen s covidovým onemocněním.

„Vojáci zastávají pomocné činnosti u lůžka, především s polohováním pacientů, hygienou či jejich transportem. Jejich fyzická síla a přítomnost je na oddělení velkou vzpruhou pro stávající personál,“ uvedl Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo. Vojáci v nemocnici setrvají dva týdny, v případě potřeby může nemocnice znovu požádat o prodloužení této výpomoci, která bude dále zvážena. „Při dnešním rozhovoru s vojáky, kteří zde dnes končí, jsem si vyslechl jejich hodnocení minulých dnů, kdy byli svědky vytížení a především profesionality našich zdravotníků, kteří bojují o lidský život do poslední chvíle. Vojáci svou přítomnost hodnotili jako pozitivní zkušenost a my jim moc děkujeme,“ uzavřel Pavlík.

FOTO: Přivítání vojáků ze základy z Náměště nad Oslavou 22.11.2021 a jejich zapojení u lůžka na ARO

FOTO: rozloučení s prvním vojáky a přivítání nových šesti vojáků dnes 6.12.2021