Znojmo, 08.02.2021

Ve znojemské nemocnice byla nově otevřena ambulance Olfaktometrie na ORL oddělení pro pacienty se ztrátou čichu pro prodělaném onemocnění COVID-19.

Ztrátou čichu trpí zhruba 60 procent pacientů s covid-19. Jde o nejtypičtější a často jediný příznak této nemoci, který postihuje zejména mladé lidi. Pokud se čich nevrátí ani po několika týdnech, je na čase návštěva ORL. Pro tyto pacienty je nově v Nemocnici Znojmo zřízena ambulance.  „V tuto chvíli řešíme problémy u cca 20 pacientů měsíčně, ale předpokládáme, že řada z nich s tímto problémem dosud pomoc nevyhledala nebo o této možnosti léčby nevěděla.  Částečné navrácení čichu je v rámci dnů až týdnů, k normalizaci dochází do asi 3 měsíců, ale je to individuální u každého pacienta,“ sdělil MUDr. Jan Urban, primář ORL oddělení, Nemocnice Znojmo.

Ambulance je v provozu každé pondělí od 12:30-15:00 po předchozím telefonickém objednání na čísle 515 215 514. Je určena pro pacienty po JIŽ prodělaném onemocnění COVID-19, tedy pro pacienty neinfekční a vyléčené.