Znojmo, 27.01.2020

Znojemská nemocnice dnes spustila testovací provoz velkokapacitního očkovacího místa. V rámci testovacího provozu budou odladěny veškeré logistické nesrovnalosti tak, aby místo bylo připraveno k očkování obyvatel, jehož spuštění bude závislé na dodávce očkovací látky.

Zřizovatelem očkovacího místa je Jihomoravský kraj, Nemocnice Znojmo je provozovatel, zajišťuje tedy samotné očkování. Město Znojmo je partnerem, bez kterého by očkovací místo jen stěží vzniklo za rekordní 3 dny. Minulý pátek bylo zástupci radnice města Znojma a zástupci Nemocnice Znojmo teprve odsouhlaseno zřízení velkokapacitního očkovacího místa ve sportovní hale na Dvořákově ulici ve Znojmě.  Dnes už byli v rámci testovacího provozu naočkováni první zájemci z řad zdravotníků a budou očkování do konce tohoto týdne. „Je až neuvěřitelné, za jak krátkou dobu se mým kolegům podařilo v úzké spolupráci se zástupci města vytvořit ze sportovní haly očkovací místo. Svědčí to o jejich profesionalitě a odhodlání. Testovací provoz má doladit případné nesrovnalosti v očkovacím procesu tak, aby v době zahájení plného provozu očkování obyvatel bylo vše připravené a bezproblémové,“ uvedl Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

Radost z odvedené práce neskrývá ani starosta Znojma Jakub Malačka: „Spolupráce všech je naprosto perfektní, o čemž svědčí výsledek – zprovozněné očkovací centrum v rámci pár dnů. Děkuji všem partnerům, kolegům i zaměstnancům z úřadu a Správy nemovitostí města Znojma za jejich nasazení.“

Provoz centra zajišťují pracovníci nemocnice, příslušníci Hasičského záchranného sboru a Policie ČR, studenti zdravotní školy, dobrovolníci a praktičtí lékaři, většinou z řad bývalých zaměstnanců nemocnice. Velkokapacitní očkovací místo s průchodností 500 osob za den bude tedy v avizovaném termínu připraveno pro ostrý provoz, který bude spuštěn v závislosti na dodávce očkovací látky. Již nyní se mohou senioři 80+ registrovat na očkovací místo ve Znojmě. Nicméně volné termíny pro očkování budou zadány nemocnicí v okamžiku, kdy obdrží vakcíny.