Znojmo, 08. 06. 2020

Nemocnice Znojmo od úterý 9.6. ruší testování metodou PCR pro samoplátce. Odběrové místo zůstává nadále v provozu ve všední dny, ale v upraveném čase, a to od 7:00-8:00 pro pacienty, které s žádankou odešle praktický lékař nebo Krajská hygienická stanice.

Od pátku 5.6. se zcela uvolnilo cestování mezi ČR a Rakouskem. PCR testy pro samoplátce zavedla znojemská nemocnice především pro potřeby pendlerů, kteří je potřebovali pro možnost vycestování za prací. „S ohledem na to, že je tato činnost pro nemocnici ztrátová, jak už jsme avizovali dříve, není v tuto chvíli důvod službu nadále poskytovat, nadále budeme provádět odběry pro pacienty, které k vyšetření odešle praktický lékař nebo Krajská hygienická stanice,“ uvedl Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

Testování samoplátců naposledy proběhne v pondělí, tj. 8.6. od 7:00-9:00. Následující pracovní dny bude odběrové místo v provozu od 7:00-8:00 pro indikované pacienty. „Vzhledem k epidemiologické situaci na Znojemsku by měl být takto upravený provoz odběrů plně dostačující,“ doplnil Pavlík.

Petra Veselá
Nemocnice Znojmo, p.o.