Znojmo, 22. 05. 2020

Od příštího týdne budou v Nemocnici Znojmo umožněny návštěvy u pacientů s určitými omezeními. Přesná pravidla budou zveřejněna na webu a sociální síti nemocnice. Snahou je zajistit sociální kontakt pacientům v rámci možností a dodržení pravidel stanovených Ministerstvem zdravotnictví.

„Umožnění návštěv s pravidly, která jsou dány opatřením Ministerstva zdravotnictví je velmi komplikované, jak logisticky, tak provozně. Nicméně vnímáme potřebu sociálního kontaktu s rodinou u pacientů, především dlouhodobě hospitalizovaných,“ zdůvodnil Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo, uvolnění návštěv a jejich částečné omezení.

Návštěvy budou umožněny ve středu a v neděli od 14:30 do 16:30 hodin, první možná návštěva je ve středu 27.5.2020. Za příznivého počasí, a pokud to zdravotní stav pacienta dovolí, preferujeme návštěvy v areálu nemocnice, např. zahrada, chodba.Každý pacient může mít najednou na návštěvě maximálně 2 osoby, na vícelůžkovém pokoji může být návštěva pouze u jednoho pacienta,čas návštěv je omezen maximálně na 20 minut, z důvodu zajištění možnosti návštěvy na vícelůžkových pokojích.Vstup pro návštěvy bude od Oddělení nukleární medicíny, tedy vstupem č. 4 (budova C2).

„Podmínkou uskutečnění návštěvy je změření teploty návštěvníkům, řádná dezinfekce rukou a v případě návštěvy přímo na oddělení použití jednorázových rukavic,které poskytne náš personál“ doplnil Pavlík.

Návštěvy pacientů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění jsou domlouvány individuálně s lékařem a probíhají jako doposud.

„Návštěvy nejsou nadále povoleny u pacientů na infekčním oddělení a pacientů čekajících na operační výkon,“ uzavřel Martin Pavlíka požádal, aby všichni, kdo se necítí dobře svoji návštěvu v nemocnici odložili.

Petra Veselá
Tisková mluvčí
Nemocnice Znojmo, p.o.