Znojmo, 05. 03. 2020

S ohledem na vývoj epidemiologické situace v ČR v souvislosti s onemocněním COVID-19 (koronavir) Nemocnice Znojmo PREVENTIVNĚ přistupuje k ZÁKAZU NÁVŠTĚV na Oddělení dlouhodobě nemocných (ul. Vídeňská), a to s účinností od 6.3.2020 do odvolání. Na lůžkových odděleních Nemocnice Znojmo na ul. MUDr. Jana Jánského v tuto chvíli zákaz návštěv neplatí.

„Senioři z pohledu nákazy a případných zdravotních komplikací jsou nejvíce ohroženou skupinou pacientů, proto k zákazu návštěv přistupujeme z preventivních důvodů. Na ostatních lůžkových odděleních bude upozornění pro všechny příchozí návštěvy, jak se chovat s ohledem na epidemiologii v kraji a v ČR,“ sdělil Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

Nemocnice apeluje na občany, aby každý svoji návštěvu v nemocnici omezil, pokud možno na minimum. „Návštěvy žádáme, aby důsledně dodržovaly hygienu rukou, k čemuž mohou v nemocnici využít dezinfekci u vstupů. Stejně jako v případě chřipkové epidemie, žádáme všechny, kdo se necítí dobře, mají příznaky jakéhokoliv onemocnění, např. rýma, kašel, zvýšená teplota, bolest svalů a kloubů či bolesti v krku, aby návštěvu odložili a do nemocnice nepřicházeli,“ uzavřel Pavlík.

Petra Veselá
Nemocnice Znojmo, p.o.