Znojmo, 09. 01. 2020

Dnes došlo k symbolickému předání dvou nových sanitních vozů, které pořídila znojemská nemocnice za podpory města Znojma. Symbolického předání se zúčastnil starosta města Znojma Jan Grois a ředitel nemocnice Martin Pavlík.

Pořízení nových sanitních vozů proběhlo na základě výběrového řízení v hodnotě 2,4 milionů Kč. Dotace města Znojma činila 2 mil Kč. Město Znojmo se na zabezpečení vozového parku znojemské nemocnice podílí již několik let. Za posledních šest let přispělo částkou 10,4 mil korun, za které nemocnice s použitím dalších vlastních zdrojů pořídila celkem 13 sanitních vozů. „Dlouhodobé spolupráce a financí od města Znojma si nesmírně vážíme a vnímáme tuto velkou podporu s vděčností,“ sdělil Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

Sanitní vozidla jsou určena pro dopravu raněných, nemocných a rodiček. Vozidla jsou vybavena poloautomatickou klimatizací s rozvodem po celém vnitřním prostoru, třemi sedačkami, infarktovým křeslem a pojízdnými skládacími nosítky s nosností minimálně 200 kg.

„Zdraví obyvatel je pro nás prioritou. Nemocnici přeji, ať sanitky dobře a dlouho slouží,“ řekl starosta Jan Grois.

Zdravotnická dopravní služba Nemocnice Znojmo zajišťuje převoz pacientů, biologického materiálu vč. zajištění dozoru na sportovních akulturních akcích. Vozový park čítá 18 vozů. Průměrné stáří vozů je 4,5 roku. Vozidla za loňský rok najela téměř devětset tisíc kilometrů, přepravila více než pět tisíc klientů a zajistila více jak třicet tisíc převozů.

Petra Veselá
Nemocnice Znojmo, p.o.