Znojmo, 21.6.2021

Dnes byla znojemskými zdravotníky vyočkována 50 000. dávka vakcíny proti COVID-19. Nemocnice Znojmo očkuje denně více jak 1100 osob, nyní nabízí možnost očkování pro registrované osoby, které čekají na termín. Tuto možnost zdravotníkům dává neukázněnost některých zájemců, kteří se nedostaví na rezervovaný termín. 

Nemocnice Znojmo podala první dávku vakcíny 28. prosince loňského roku. Koncem ledna začala ve zkušebním provozu očkovat ve Sportovní hale na Dvořákové ulici. Do ostrého provozu přešlo očkovací místo 16. února 2021. Dnes zdravotníci odpoledne naočkovali jubilejní 50 000. dávku. V centru pracují lékaři a sestry z nemocnice. Tým doplňují ambulantní specialisté, bývalí zaměstnanci nemocnice a brigádníci, většinou studenti vysokých škol. Nedílnou součástí týmu jsou hasiči a policisté, kteří svoji činnost k 30.6.2021 ukončí a vrací se na svoje pracovní pozice. Očkovací místo funguje ve všední dny ve dvanácti hodinových směnách.

V tuto chvíli provoz komplikuje horké počasí a neukáznění zájemci o očkování. Se snížením věku pro očkování a také díky letnímu počasí se nám nyní stává, že přibližně 20-25 osob se na svůj termín očkování nedostaví. „Při kontaktování osob, které byly objednány a nedostaví se, nám do telefonu oznámí, že jsou u vody a že prostě nedojdou. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli vyzvat zájemce o očkování, pokud jsou registrovaní, ale ještě nemají termín na očkování, tedy čekají na PIN 2 v našem očkovacím místě, aby se ve všední dny dostavili v 17:30 do očkovacího místa. Pokud se nedostaví objednané osoby, bude možné tyto zájemce naočkovat. Nemůžeme garantovat, že se dostane na všechny zájemce, nicméně je to pro nás jediná možnost, jak vyočkovat připravené vakcíny a současně využít kapacity našeho centra“ uvedl Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo. Tato možnost pro registrované zájemce bude možná od zítřejšího dne, tedy od 22.6.2021. Nemocnice Znojmo provozuje očkovací místo ve sportovní hale, Dvořákova 17, Znojmo.

„O tom, že se kolegové snaží, aby byly všechny dávky proočkovány a přistupují k zájemcům individuálně svědčí pochvaly, které nám nechávají zájemci na naší děkovné nástěnce, kterou jsme po měsíci museli rozšířit. Jsem si vědom toho, že kdyby si kolegové chtěli práci zjednodušit, nebudou úporně hledat náhradníky a neproočkované vakcíny by byly znehodnoceny. Velmi si jejich práce vážím a jsem rád, že takto reprezentují naši nemocnici,“ uzavřel Pavlík.