Znojmo, 30.6.2021

Od půlnoci ze středy 30.6. na čtvrtek 1.7. bude spuštěna registrace pro očkování dětí od 12-16 let proti COVID-19. Nemocnice Znojmo má v očkovacím centru zajištěnu přítomnost pediatra vždy ve čtvrtek. S ohledem na blížící dovolené a dětské tábory budou první termíny pro očkování dětí od 12 let vypsány již na 1.7.2021. „Chceme dát možnost rodičům, kteří chtějí své děti očkovat před dovolenou či letním táborem, aby měli termín první dávky co nejdříve,“ sdělil MUDr. Zdeněk Monhart, náměstek pro léčebně preventivní péči Nemocnice Znojmo. Očkovací látka je Pfizer/BioNTech. Rodiče, kteří registrují tedy 1.7. k očkování ve Sportovní hale Znojmo, obdrží ihned ráno PIN2 s termínem na daný den.

U skupiny nezletilých 12–15 let včetně je nezbytná přítomnost zákonného zástupce při aplikaci očkování proti COVID-19. Postačuje přítomnost pouze jednoho zákonného zástupce. Zákonný zástupce na místě udělí informovaný souhlas s očkováním.

Očkovací centrum Nemocnice Znojmo funguje od února 2021 ve sportovní hale na Dvořákově ulici 17 ve Znojmě. Dosud znojemští zdravotníci naočkovali více jak 50.000 zájemců.