Znojmo, 25.8.2021

Příští týden se uzavře ve Znojmě očkovací centrum ve sportovní hale, kterou Nemocnice Znojmo vrací po sedmi měsících zápůjčky. Poslední vakcína zde bude aplikována tento pátek. Další očkování bude probíhat v ambulanci v prostorách nemocnice, kde navíc bude v upravené provozní době pokračovat PCR a antigenní testování.

V příštím týdnu dojde k vrácení sportovní haly na Dvořákové ulici městu Znojmu, které v lednu nemocnici halu zapůjčilo ke zřízení očkovacího centra. Centrum zahájilo zkušební provoz 27. ledna letošního roku, kdy začalo očkovat zdravotníky a 16. února již začalo očkovat obyvatelstvo Znojemska.

„Od úterý 31.8. bude nově otevřena ambulance pro očkování v budově H s přístupem přímo z parkoviště u nemocnice. Očkovat budeme s ohledem na kapacitu ambulance už pouze registrované zájemce. Sem se také pro druhou dávku dostaví všichni, kdo byli první dávkou naočkování v hale po 10. srpnu,“ informoval Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo. O tomto jsou všichni informováni při vydání průkazu po první dávce. „Současně budou upozorněni SMS a e-mailem z rezervačního systému, kde náš koordinátor pro očkování změní místo pro podání druhé dávky,“ doplnil Martin Pavlík. Ambulance bude v provozu v úterý a čtvrtek od 7:30-15:00 v přízemí budovy H, která se nachází v těsné blízkosti parkoviště před nemocnicí, kde mohou zájemci pohodlně zaparkovat a nemusí přímo vstupovat do samotné nemocnice. Tím by samotné očkování nemělo zájemce časově zdržet. Očkováno bude nadále vakcínou Pfizer/Biontech. Pediatr bude přítomen vždy ve čtvrtek. Registraci je nutné provést zde: https://registrace.mzcr.cz/

Zatímco v srpnu se denně hlásilo přibližně 130 osob denně, nyní je to přibližně 40. V současné době je v centru naočkováno denně 300-400 osob, u kterých se sešel 21. a 42. denní interval podání druhé dávky. Do této chvíle eviduje znojemská nemocnice více jak osmdesát tisíc naočkovaných dávek. Poslední dávka vakcíny proti COVID-19 bude podána v pátek, tj. 27.8. ve 14:45. Následně začne úklid a vyklizení sportovní haly tak, aby mohla být v původním stavu vrácena.

Nemocnice nadále provádí PCR a antigenní testy. Provozní doba pro testování je upravována průběžně dle potřeby. „Od 1. 9. budou testy prováděny v pondělí, středu a pátek. PCR testy od 7:00-9:00 a testy antigenní od 9:30-12:00. PCR testy jsou prováděny na základě indikace lékařem či hygienou. Dobrovolný PCR test je hrazen zdravotní pojišťovnou 2x do měsíce. Testy antigenní hradí zdravotní pojišťovna 1x za 7 dní. Na oba testy je nutné se objednat přes webové stránky nemocnice,“ sdělila Petra Veselá, tisková mluvčí NZ. Nemocnice neprovádí testy pro samoplátce. Objednání na testy je možné zde: www.nemzn.cz

Foto: Očkování a antigenní testování probíhá v budově H, přístupné z parkoviště. PCR testy jsou prováděny naproti v unimobuňce jako doposud.