Po dvou letech bude zrušeno testovací místo v unimobuňce naproti budově H. Od pondělí 16.5.2022 se budou PCR testy provádět v ambulanci Infekčního oddělení.

Po dvou letech uzavíráme testovací místo, které vzniklo naproti budově H u parkoviště v unimobuňce v dubnu 2020. V době největšího nárůstu nemocných, tedy v březnu 2021, bylo denně testováno přes 200 osob. Tento týden bylo otestováno 8 osob, během dnešního testování se nedostavil nikdo. „S ohledem na to, že nyní provádíme jednotky testů týdně, bude testování přesunuto od pondělí 16.5.2022 do prostor Infekčního oddělení v budově C1. Testujeme v pondělí, středu a pátek od 07:00 – 07:30,“ uvedla Petra Veselá, tisková mluvčí Nemocnice Znojmo. Na test je nutné se objednat prostřednictvím systému jako dosud přes web nemocnice, samoplátci nejsou testováni.

„Při vstupu do budovy prosíme příchozí, aby si nasadili respirátor, i když jeho užití v nemocnici není povinné. S ohledem na to, že všichni přichází z důvodu vyloučení nákazy, ochrání tak nejen sebe, ale i své okolí,“ požádala Veselá.

Foto 1: Testování od 16.5. 2022 na Infekčním oddělení.

Foto 2: Původní prostory pro testování budou uzavřeny 16.5.2022