Znojmo, 30. dubna 2024

V pondělí 29. dubna místopředsedu vlády a ministra zdravotnictví Vlastimila Válka přivítal ve znojemské nemocnice ředitel Miroslav Kavka a Karel Podzimek, krajský radní pro oblast zdravotnictví. Společně diskutovali o oblasti gynekologie, přeshraniční spolupráci a urgentním příjmu, který společně také navštívili. Pan ministr byl seznámen s fungováním, personálním zajištěním a plány rozvoje zdravotní péče a setkal se také se zaměstnanci nemocnice.

„Velmi si cením zájmu pana ministra o naši nemocnici. V rámci diskuze jsem mu představil jednu z nejvýznamnějších plánovaných investičních akcí, kterou je rekonstrukce urgentního příjmu. Pana ministra jsem s našimi plány podrobně seznámil a jsem rád, že u něj našly podporu. Již brzy budeme na realizaci žádat o dotaci a každá podpora se nám bude hodit,“ hodnotí návštěvu ředitel Nemocnice Znojmo Miroslav Kavka.

Ministr Válek a radní Podzimek se nesetkali pouze s vedením nemocnice, ale také s primáři a vrchními sestrami jednotlivých oddělení i s dalšími zaměstnanci. Toto setkání vedli zástupci odborů nemocnice.

„Jsem velmi rád, že se toto setkání uskutečnilo i za přítomnosti pana ministra a za veškerou zpětnou vazbu, které se mi od přítomných zaměstnanců dostalo. Nic neberu na lehkou váhu, proto chci toto setkání v letních měsících zopakovat a stejně tak uskutečním setkání se zaměstnanci i v ostatních krajem zřizovaných nemocnicích,“ říká Karel Podzimek, krajský radní pro oblast zdravotnictví.