Znojmo, dne 28. dubna

Dnes byla před šestou hodinou ráno do babyboxu odložena holčička, dostala jméno Evička. Babybox je ve znojemské nemocnici od roku 2015 a Evička je druhým dítětem, které bylo do něho uloženo.

V neděli 28. dubna 2024 zahlásil v 05:55 hod. alarm na novorozenecké jednotce intenzivní péče uložení miminka do babyboxu. Uvnitř nalezli zdravotníci holčičku lehce podchlazenou, ale bez známek poranění. Oblečena byla do větší hnědé košilky a jednorázové přebalovací podložky. Dítě bylo okamžitě přeneseno na novorozenecké oddělení, řádně vyšetřeno, oblečeno a nakrmeno.

Evička váží 2880 g a měří 49 cm. Velmi dobře přijímá stravu a daří se jí dobře.

Evička je třetím miminkem v České republice, které bylo v letošním roce takto zachráněno. Celkově se jedná o 263. dítě, které matka umístila do babyboxu v rámci České republiky. Babybox v Nemocnici Znojmo funguje od roku 2015. První miminko v něm bylo uloženo 7. února 2023, holčička tehdy dostala jméno Kateřina po lékařce, která ji vyzvedla.