Nemocnice Znojmo, která od února provozuje velkokapacitní očkovací centrum ve Znojmě, k 27.8.2021 ukončí jeho provoz. Další zájemci o očkování proti COVID-19 se budou moct registrovat od 31.8. k očkování přímo v nemocnici, kde bude očkování pokračovat. Od pondělí 9. srpna nemocnice umožní očkování neregistrovaným zájemcům ještě přímo v centru.

Nemocnice Znojmo převzala v lednu od města Znojma  na základě zápůjční smlouvy sportovní halu na Dvořákově ulici 17. Od té doby zde provozuje velkokapacitní očkovací centrum.  Ke konci srpna tato smlouva končí. Poslední vakcína bude tedy v hale znojemskými zdravotníky aplikována 27.8.2021. „V tuto chvíli jsou podávány převážně druhé dávky. Denně se do centra zaregistruje přibližně 130 dospělých a 30 dětí k očkování, přitom kapacita centra je 1100 dávek denně. Naši zdravotníci podali od prosince loňského roku přes 74 tisíc vakcín, kapacita centra není nyní využívána a je čas halu předat k jejímu původnímu účelu,“ sdělil Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo. Registrovaní zájemci, kterým bude první dávka aplikována od 10.8. ve sportovní hale se pro druhou dávku již budou muset dostavit přímo do nemocnice, do budovy H, kde bude dočasně zřízena ambulance, ve které se bude nadále očkovat, byť v podstatně nižším počtu očkovaných než ve velkokapacitním centru.

Nemocnice po dohodě se svým zřizovatelem Jihomoravským krajem, nyní dává možnost těm, kteří dosud váhali a neregistrovali se k očkování, aby se od příštího týdne dostavili bez registrace přímo do sportovní haly, tedy očkovacího centra, kde budou naočkování. Tato možnost pro neregistrované zájemce bude od 9.-12. srpna v čase 15:00-18:00, následně od 16.8.-27.8. ve všední dny od 9:00-15:00. Osoby od 12 let jsou očkovány pouze ve čtvrtek, kdy je v centru přítomen pediatr. Neregistrovaným zájemcům bude podána jednodávková vakcína JANNSEN.

Pracovní tým v centru tvořili zaměstnanci nemocnice jak stávající, tak bývalí, brigádníci, členové integrovaného záchranného sboru – hasiči a policisté. Výpomoci se účastnili také znojemští hokejisté. Ve znojemském centru bylo naočkováno nejvíce zájemců ve věkové skupině 45-49, následně 60-64 let. Ve věkové skupině do 17 let se jedná o 2008 osob. „Chtěl bych vyjádřit poděkování všem, kteří v centru pracovali a pracují nebo se jakkoliv podílí na jeho provozu – koordinátoři, lékárníci a ostatní nemocniční útvary. O jejich profesionalitě a empatii svědčí zpětné reakce od očkovaných či jejich doprovodů, což nás všechny moc těší,“ uzavřel Pavlík.