Znojmo, 15.12.2020

Od středy 16.12.2020 zahajuje Nemocnice Znojmo antigenní testování pro veřejnost. Test bude hrazen z veřejného zdravotního pojištění. Rezervační systém na webu nemocnice byl již spuštěn. Bez registrace nebude možné vyšetření uskutečnit. Testování bude probíhat do 15.1.2021.

Povinná pro zájemce bude nejen registrace, ale také předložení dokladu totožnosti a kartičky zdravotní pojišťovny. Antigenní test, hrazený z veřejného zdravotního pojištění, bude možné u pacienta provést jednou za pět dní. Je prováděn stěrem z nosohltanu, výsledek je znám za 15 až 20 minut a bude sdělen přímo na místě odběru.

Ze zdravotního pojištění hrazené vyšetření se neprovádí u těch, kdo absolvovali z důvodu již prodělaného  onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu stanoveném mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví a zároveň u nich neuplynulo více než 90 dnů od prvního PCR testu s pozitivním výsledkem. Dále se neprovádí u osob, kterým byl v posledních pěti dnech proveden PCR nebo antigenní test s negativním výsledkem.

Odběry budou probíhat v budově H, naproti stávajícímu odběrovému místu. Provozní doma bude od pondělí – pátku od 8:00-12:00 a od 13:00-16:00. „Je nutné, aby se zájemci objednávali správně na webové stránce nemocnice a rozlišovali tak, zda jdou s žádankou od lékaře na PCR test nebo zda jdou dobrovolně na antigenní testování. Každé odběrové místo má jinou provozní dobu. Fungování na dvou místech má za cíl oddělit od zdravých osob pacienty s příznaky či ty, kteří byli v kontaktu s pozitivními,“ upozornil Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

V Nemocnici Znojmo jsme do této chvíle otestovali 76 pedagogických pracovníků. U pěti z nich vyšel pozitivní antigenní test, který následně potvrdil PCR test. Do této chvíle provedlo odběrové místo celkem 12.616 odběrů metodou PCR. Odběrové místo pro indikované pacienty (odeslané lékaři či krajskou hygienickou stanicí) funguje ve všední dny od 7:00-10:00 s kapacitou 140 testů. Kapacita je v tuto chvíli dostatečné, pohybujeme se v průměru na 130 testech za den.

Odkaz na registraci k provedení antigenního testu : https://webext1.nemzn.cz/statim/