Znojmo, 28.02.2022

Nemocnice Znojmo ruší zákaz návštěv. Návštěvy budou stejně jako před jejich zákazem probíhat vždy ve středu a v neděli od 14:30-16:30. První návštěvy se uskuteční ve středu 2.3.2022. Po návštěvách bude striktně vyžadováno nošení respirátorů po celou dobu návštěvy, a současně návštěva musí předložit potvrzení, že je očkovaná, nebo po onemocnění COVID-19 do 180 dnů, nebo negativně testovaná dle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví.

Nemocnice Znojmo dále omezuje provoz testovacího a očkovacího místa. Testovaní bude probíhat od pondělí 7.3.2022 vždy v pondělí, středu a pátek od 7:00-8:00. Očkování od března bude probíhat už pouze ve čtvrtek od 7:30-11:30. „Reagujeme na aktuální poptávku jak po testech, tak očkování. V případě nárůstu požadavků jsme připraveni reagovat, ale pevně doufáme, že to již nebude potřeba,“ uvedl Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo. Stejně tak nemocnice od 1. března přestává testovat všechny svoje zaměstnance. Testování bude probíhat nadále v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví pouze u neočkovaných zaměstnanců. V tuto chvíli v nemocnici chybí 140 zdravotníků. Z toho 42 zdravotníků v souvislosti s COVID-19 (pozitivita, karanténa). Nemocnice v tuto chvíli funguje bez většího omezení.

Všichni přijímaní pacienti budou testováni při přijetí antigenním testem, ruší se tedy povinnost PCR testu před plánovaným příjmem. Výjimku z povinnosti testování mají osoby po prodělaném onemocnění v posledním měsíci – do 30 dnů od prvního pozitivního testu. „Hospitalizovaní pacienti budou testování vždy 1x za 7 dní antigenními testy, protože se nám toto testování osvědčilo a zachytilo u některých pacientů nákazu,“ uzavřel Pavlík. Výjimku z povinnosti testování mají osoby po prodělaném onemocnění v posledním měsíci – do 30 dnů od prvního pozitivního testu.

V tuto chvíli je v nemocnici hospitalizováno 26 pacientů s nákazou COVID-19, z toho jsou 2 pacienti v intenzivní péči.