Znojmo, 08.04.2021

Lékaři v Nemocnici Znojmo dnes poprvé podali pacientce s onemocněním COVID-19 léčivý přípravek REGN-COV2. „Dnes nás kontaktoval praktický lékař s tím, že má v péči pacientku, která by podle jeho názoru mohla být léčena tímto lékem. Během krátké telefonické konzultace jsme ověřili vhodnost indikace a zajistili jeho podání ještě během dneška“ informoval Zdeněk Monhart, námětek pro léčebně-preventivní péči Nemocnice Znojmo. Pacientka je v počáteční fázi onemocnění COVID-19, a kvůli svým dalším chronickým onemocněním měla vysoké riziko zhoršení klinického stavu, který by pak mohl vést k nutnosti hospitalizace. Podání léku – tedy směsi monoklonálních protilátek proti viru SARS-CoV-2 – proběhlo ve stacionáři Infekčního oddělení ve formě nitrožilní infuze. “Vzhledem k tomu, že přípravek je účinný jen v počátku onemocnění při ještě mírných příznacích, je pro nás důležitá spolupráce s praktickými lékaři. Jsme k dispozici pro konzultace takovýchto pacientů, a pokud je lék indikován, samotné podání pak rychle zajistíme v naší nemocnici“ doplnil Zdeněk Monhart. V tuto chvíli byl konzultován jiným praktickým lékařem další pacient, kterému bude ještě dnes podána infuze s REGN-COV2.