Znojmo, 24.5.2023

Nemocnice Znojmo pořádá ve čtvrtek 25.5.2023 od 15 hodin na nemocniční zahradě již druhý ročník Rodinného „zábavného“ odpoledne pro zdraví plné smíchu, pohybu a poznání.

Na nemocniční zahradě se již podruhé sejdou sportovní kluby, aby předvedly svoje činnosti, a to pod záštitou předsedy České unie sportu Znojmo Zděnka Kolesy. Studenti Střední zdravotnické a vyšší odborné školy zdravotnické ve Znojmě zasvětí malé i velké návštěvníky do poznávání lidského těla, resuscitace či ošetřování poranění. Na programu se samozřejmě podílí také zdravotníci nemocnice, kteří změří zájemcům tlak, puls, předvedou správnou hygienu rukou nebo orientačně z kapky krve zjistí krevní skupinu. Jelikož Nemocnice Znojmo, tedy budova tzv. Nové nemocnice letos slaví 50. výročí od dostavby, bude tato akce startem do dalších plánovaných oslav. I proto bude na akci možné vidět kejklíře Jonáše s interaktivní balónkovou dílnou a programem pro malé a velké, protože balónky k oslavě patří. Pro děti zábavu zajistí mimo jiné také Všeobecná zdravotní pojišťovna, Jihomoravské muzeum ve Znojmě či Hudební festival Znojmo.

„Chceme být pro veřejnost místem, kam nepřichází jen v okamžiku, kdy je něco trápí. V rámci této akce se snažíme děti přimět ke zdravému pohybu zábavnou formou soutěží, stejně jako je edukovat v prevenci, ochranně zdraví či poskytnutí první pomoci,“ sdělil Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

Na akci je zajištěno občerstvení a vstup je zdarma.

Odkaz na fotoalbum loňského Rodinného zábavného odpoledne – https://www.facebook.com/media/set/?set=a.729847165129726&type=3