Interní oddělení

Interní oddělení poskytuje ambulantní a lůžkovou péči v oboru vnitřní lékařství a jeho podoborech pro spádovou oblast nemocnice. Lůžková část oddělení má 55 standardních lůžek a 9 lůžek intenzivních, součástí oddělení je hemodialýza vybavená 8 lůžky. Dále oddělení zajišťuje specializovanou ambulantní péči, která je poskytována v oborech vnitřní lékařství, diabetologie, gastroenterologie, endokrinologie, kardiologie, nefrologie. Všechny odbornosti jsou vedeny zkušenými specialisty. V oboru nefrologie je oddělení jediným poskytovatelem ambulantní péče ve spádové oblasti.

Endoskopické pracoviště zajišťuje vyšetření horní i dolní části trávicího traktu a žlučových cest včetně terapeutických zákroků, oddělení je součástí sítě pracovišť provádějících screeningové kolonoskopie. Dostupnost akutní endoskopie je zajištěna i během víkendů a svátků. Diabetologické pracoviště disponuje kromě standardní ambulantní péče také podiatrickou ambulancí a edukačním centrem.

V oboru kardiologie se provádí široká paleta neinvazivních vyšetření, echokardiografie je pro akutní stavy dostupná 24 hodin denně. Interní oddělení má vlastní ultrazvukové pracoviště, kde jsou prováděna vyšetření břicha a štítné žlázy včetně biopsií. Tradiční je velmi dobrá spolupráce s interními klinikami Fakultní nemocnice Brno a Fakultní nemocnice u Svaté Anny.

Interní oddělení

Příjmové dny

Pondělí

07:00 – 10:00

Úterý

07:00 – 10:00

Středa

07:00 – 10:00

Čtvrtek

07:00 – 10:00

Pátek

07:00 – 10:00

Akutní příjmy nepřetržitě.