Znojmo 10.6.2021

Všechna miminka znojemské porodnice mají nyní větší komfort. Nemocnice Znojmo zakoupila nové postýlky a vaničky pro bezpečnější koupání novorozenců, které nahradily část zastaralého vybavení.

Čtyři novorozenecké postýlky nahradily poslední zbývající kusy zastaralého vybavení z roku 1973. Nové postýlky jsou ideálním řešením pro zajištění blízkého kontaktu maminky s miminkem. Postýlky nabízí širokou škálu polohování, možnost zajet s postýlkou nad většinu nemocničních lůžek, kdy maminka může o své miminko pečovat přímo z lůžka. Toto je velká výhoda především v prvních dnech po porodu. Díky průhlednému materiálu mají maminky své dítě stále pod dohledem. Velkým benefitem je také jejich tichý a šetrný převoz novorozenců z porodního sálu nebo na různá vyšetření a snadná dezinfekci.
Pro oddělení šestinedělí bylo navíc zakoupeno šest vaniček na koupání novorozenců. Vaničky byly zabudovány do nových komod, čímž se se staly stabilními a bezpečnějšími. Vaničky mají speciální povrch, který zajišťuje jejich snadné umytí a dezinfekci. Vanička tak nabízí nejen maminkám, ale i personálu pohodlí a zajištění bezpečí před převrhnutím při koupání.

Na nákup postýlek, vaniček a jejich zabudování do nábytku využila nemocnice finanční prostředky ve výši 91.987 Kč, které převzal ředitel nemocnice od firmy Saint-Gobain ADFORS. „Snažíme se postupně zlepšovat komfort pro naše rodičky a novorozence. Dovybavení oddělení postýlkami a zajištění bezpečnosti miminek při koupání je jedním z prvních kroků. Velmi si ceníme daru, který jsme na tento nákup využili. Podíleli se něm jak zaměstnanci firmy, kteří mezi sebou sbírku uspořádali sbírku pro nemocnici, tak firma samotná,“ sdělil Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo. Současně s novým vybavením byl v rámci znojemské porodnice zaveden nový moderní brand pro označení postýlek a vítacích kartiček novorozenců.

Foto 1 – jedná z nových postýlek pro novorozence

Foto 2 – postýlka a nová zabudovaná vanička

Foto 3 – nový brand znojemské porodnice pro vítání miminek

Foto 4 – převzetí daru v prosinci 2020 od zástupců firmy Saint-Gobain ADFORS ředitelem nemocnice Martinem Pavlíkem