Znojmo, 22.7.2022

Od pátku 22. července 2022 je možné se na webových stránkách Nemocnice Znojmo objednat na čtvrtou dávku (2. posilující) proti COVID-19, kterou zdravotníci začnou očkovat v úterý 26. července. Bez rezervace termínu bohužel nebude možné očkování provést.

Nemocnice Znojmo s ohledem na postupně rostoucí zájem o očkování čtvrtou dávkou proti COVID-19, především z řad seniorů, spouští od pátku 22. července objednávkový systém na očkování této druhé posilující dávky. „Snažíme se vyhovět zájemcům o očkování, kteří nás poslední dny kontaktují, a uspíšit začátek očkování čtvrtou dávkou  v naší nemocnici. S ohledem na provozní možnosti očkovací ambulance musíme po zájemcích vyžadovat objednání, jako tomu bylo doposud u všech dávek očkování“ uvedl Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

Očkovat se bude vždy v úterý od 7:30-15:00. První očkovací den čtvrté dávky, na který je možné se objednat, je úterý 26. července.  K očkování slouží rezervační systém na webových stránkách nemocnice – www.nemzn.cz

V případě zájmu o očkování bez registrace je možné navštívit jako nejbližší velká brněnská očkovací centra např. ve fakultních nemocnicích.

„Než si zájemci o čtvrtou dávku zarezervují termín, je nutné, aby si ověřili, zda od jejich třetí naočkované dávky již uplynuly alespoň 4 měsíce. Pokud to personál zjistí přímo na místě, nebude čtvrtá dávka podána,“ upozornil Zdeněk Monhart, náměstek pro léčebně-preventivní péči NZ. Čtvrtá dávka (označená jako druhá posilující) je doporučována hlavně osobám starším 60 let a rizikovým pacientům starším 18 let (např. s cukrovkou).

Nadále zůstává v planosti, že ve čtvrtek jsou k očkování objednávány pouze děti a osoby, které mají být očkováni první, druhou a třetí dávkou vakcíny. K očkování používáme pouze vakcínu Commirnaty (Pfizer).