Znojmo, 31.12.2020

V Nemocnici Znojmo byla před malou chvíli podána poslední vakcína proti COVID-19, které byly do nemocnice doručeny v neděli 27.12.2020. Očkovaní byli zájemci z řad zdravotníků nemocnice a praktických lékařů a nejrizikovější skupiny obyvatel, pacienti Oddělení dlouhodobě nemocných, ale také senioři v Jevišovicích.

Celkem bylo naočkováno 326 osob. S očkováním začala nemocnice v pondělí 28.12.2020 v poledne. Kromě zdravotníků se v této první vlně dostalo částečně i na očkování nejrizikovějších skupin obyvatel –  pacienty Oddělení dlouhodobě nemocných znojemské nemocnice a část vakcín byla postoupena seniorům  v Jevišovicích.

„Seznam zájemců, který jsme měli již před vánočními svátky, se průběžně měnil, jednak řada zdravotníků projevila zájem až nyní, ale také někteří nemohli být naočkováni např. z důvodu prodělání COVID-19 nebo protože právě prodělávají jiné onemocnění,“ přiblížil situaci Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo. Z tohoto důvodu bylo možné vyhovět všem zájemcům bez upřednostňování odbornosti. „Řada zaměstnanců pracuje v případě potřeby mimo svoje kmenové pracoviště. V době největšího vrcholu epidemie tak na covidových jednotkách pracovaly například sestry dětského, očního nebo jiného oddělení. Možnost očkování jsme nabídli také praktickým lékařům z našeho regionu i jejich sestrám. I oni jsou v první linii stejně jako zdravotníci v nemocnici,“ doplnil Pavlík.

Pro očkování byla v nemocnici vyčleněna příjmová ambulance, kde vakcinaci provádělo pět zdravotních sester a jedna lékařka. Během podání očkování proti COVID-19 nebyla u nikoho zaznamenána žádná alergická reakce. Všichni očkovaní obdrželi kartičku s údaji o podané očkovací látce vč. termínu a času pro podání 2. vakcíny, která se aplikuje s minimálním odstupem 21 dnů.