Znojmo, 2.12.2021

 V tuto chvíli čeká ve virtuální frontě na očkování v Nemocnici Znojmo přes 3000 registrovaných zájemců. Nemocnici přijdou na výpomoc hasiči, díky čemuž může navýšit kapacitu očkování na maximum možného. Od soboty 4.12. bude očkovat denně od 7:30-19:15 včetně víkendů.

Nemocnice Znojmo, stejně jako ostatní zdravotnická zařízení v kraji, se potýká s nedostatkem personálu, který v tuto chvíli pečuje o nemocné, nejen s covidem, ale je také sám nemocný, ošetřuje člena rodiny nebo je v karanténě. Mimo službu je více než 100 zdravotníků. Znojemský okres patří v Jihomoravském kraji k těm největším, tudíž spádovost naší nemocnice pro pacienty je veliká, protože v blízkosti nemocnice není žádné jiné zdravotnické zařízení či centrum, které by očkovalo.

Zatímco  v pátek ve virtuální frontě nečekal žádný zájemce o očkování, v pondělí jich bylo 500 a po zkrácení termínu pro podání 3. dávky jich dnes ráno bylo přes 3000. Mezi zájemci nečeká nikdo ve věku 80+, nejvíce čekatelů je ve věkové skupině 60+. Ve frontě také nejsou čekatelé na 1. dávku a děti od 12 let.

Nemocnice Znojmo požádala o výpomoc Hasičský záchranný sbor JMK, který včera schválil výpomoc hasičů v očkovací ambulanci. „Díky posílení očkovacího týmu hasiči jsme nyní schopni od soboty 4. prosince začít očkovat sedm dní v týdnu, a to od 7:30-19:15,“ informovala Petra Veselá, tisková mluvčí nemocnice. Z týdenní kapacity 950 dávek se tak nemocnice dostává na 1540 dávek vakcín. Dnes tedy budou do systému zadány další termíny, které bohužel stále nepokryjí všechny zájemce.

„Bohužel se nyní setkáváme s tím, že v rámci jednoho dne nepřijde na očkování vícero registrovaných zájemců bez toho, že by zavolali nebo termín zrušili. Kromě toho, že vyblokují termíny, které propadnou, navíc zaměstnávají personál tím, že se je snaží kontaktovat telefonicky, ovšem neúspěšně. Samozřejmě zaznamenáváme čím dál častěji zrušení termínu ze zdravotních důvodů či karantény. Takto zrušené termíny jsou okamžitě nabízeny dál a jsou obratem využity. Termín očkování je možné zrušit přímo v potvrzovacím e-mailu nebo prostřednictvím link 1221,“ doplnila Veselá.

V tuto chvíli je rozjednáno s vedením Fakultní nemocnice Brno zprovoznění dalšího očkovacího místa ve Znojmě a intenzivně probíhají jednání se zřizovatelem o navýšení očkovacích kapacit.

Nemocnice Znojmo k dnešnímu dni pečuje o 78 pacientů s Covid-19, z nichž 12 je v intenzivní péči.