Znojmo, 12. června 2024

Nemocnice Znojmo reaguje na zvyšující se zájem o tzv. rodinné pokoje, které umožňují tatínkům zůstat s maminkou a novorozencem po celou dobu hospitalizace. Gynegologicko-porodnické oddělení přizpůsobilo jeden z nadstandardních pokojů k těmto účelům. Zvyšuje se tak komfort nejen pro maminku a miminko, ale také pro tatínka, který může být aktivně zapojen do prvních okamžiků jejich společného života.

Nový rodinný pokoj ve znojemské nemocnici představuje významný krok směrem k lepší péči a komfortu pro nastávající rodiče. Porod je nejen fyzicky ale i emocionálně velmi náročný. Přítomnost otce u porodu a následně v prvních dnech po narození dítěte může být nesmírně uklidňující a povzbuzující pro maminku. Vytváří to harmonické a podpůrné prostředí pro oba rodiče i novorozené dítě.

„V rámci Gynekologicko-porodnického oddělení se nám daří postupně prostředí a nabídku služeb pro nastávající rodiče posouvat kupředu. Našim cílem je zajistit zde rodinnější prostředí. V letošním roce byl na oddělení vyměněn pás oken, pracujeme zde s nejmodernějším vybavením, maminky mají k dispozici snídaně a svačinky formou bufetu, mohou využít tejpování, prohlídky porodních sálů a mnoho dalšího. Rodinný pokoj je dalším krokem ve zvyšování komfortu,“ shrnuje Radek Chvátal primář Gynekologicko-porodnického oddělení.

Stejně jako u běžných nadstandardních pokojů není možné rodinný pokoj zamluvit předem. Nastávající rodiče o pokoj mohou zažádat při příjmu do nemocnice. Otec je v tomto pokoji přijat jako doprovod a platí za noc poplatek 1 200 korun. Navíc, aby se i tatínek cítil komfortně a nemusel se starat o každodenní stravu, může využít možnost objednat si jídlo jako klasický pacient za 400 korun na den.