Znojmo, 1.6.2021
V očkovacím centru ve Znojmě, které provozuje Nemocnice Znojmo od včerejšího dne vypomáhají znojemští hokejisté.  Nabídka spolupráce přišla ve chvíli, kdy očkovací centrum navyšuje svoji kapacitu na maximální možný počet podaných dávek vakcíny.
Nemocnice Znojmo k dnešnímu dni podala 31. 599 dávek vakcíny proti COVID-19. Dosud očkovala denně 780 osob. Tento týden centrum přešlo na 12 hodinový denní provoz s kapacitou 1100 naočkovaných osob za den. Tento vysoký počet denně naočkovaných klientů klade velké nároky nejen na logistiku, ale také na personál. Pro zaběhnutí tohoto provozu od pondělí 31.5.2021 vypomáhají zdravotníkům hráči hokejového klubu Orli Znojmo. Hráči A-týmu na administrativních pozicích. Během tohoto týdne se v očkovacím centru vystřídá celý tým.
„Při nabídce vedení klubu s personální výpomocí v centru jsme byli velmi mile překvapeni, ale nabídka koresponduje s úzce navázanou bilaterální spoluprací. Očkovací centrum je zaběhnuté, nicméně provoz klade čím dál větší nároky na personální obsazení. Nabídka pomoci přišla v době, kdy se navyšuje kapacita očkování na maximální možnou, takže jsme neváhali ji přijmout“ okomentoval Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.
V tuto chvíli znojemská nemocnice naočkovala nejvíce klientů ve věkové skupině 70-74 let. Zájem Znojemska o očkování centrum bezproblémově zvládá, čekací doby na termín očkování jsou v tuto chvíli minimální. „Nyní se hlasí zájemci o očkování průběžně, se spuštěním věkové skupiny pro očkování 35+ se během jednoho dne přihlásí i 1600 osob. Čekací doba na termín je nyní opravdu minimální. Ke zlomu dojde v průběhu 14 dnů, kdy se začnou podávat druhé dávky vakcín, čím se sníží počet podání prvních dávek“ uzavřel Pavlík.