Znojmo, 4. dubna 2024

Zaměstnanci Nemocnice Znojmo absolvovali kurz Aktivní útočník. Kurz zahrnuje teorii i praktickou ukázku, jak se zachovat v případě ohrožení ozbrojeným útočníkem.

„Padesát našich zaměstnanců prošlo tímto kurzem ve dvou termínech. V dnešní době považujeme za nezbytnost proškolovat zaměstnance i na takovéto krizové situace. Pevně ale věřím a doufám, že se v naší nemocnici nikdy s něčím podobným nesetkáme. Ze strany zaměstnanců byl o tento kurz velký zájem, proto jim určitě nabídneme i další termíny,“ komentuje ředitel nemocnice Miroslav Kavka.

Kurz začíná teoretickou částí, na kterou navazuje praktický nácvik. Při něm se účastníci kurzu snaží co nejlépe aplikovat získané vědomosti do simulované situace. Školení se nezaměřuje jenom na případy aktivních střelců, ale i na jinak ozbrojené či neozbrojené útočníky. Cílem je připravit zaměstnance nemocnice na možný útok, zejména pak na správnou reakci pro takový případ.