Znojmo, 2. 2. 2024

Do čela Nemocnice Znojmo se od 1. února 2024 dočasně postavil dosavadní primář chirurgického oddělení a dřívější dlouholetý ředitel nemocnice Miroslav Kavka. „Při volbě dočasného pověření jsme měli s krajskými kolegy jasno. Pan Kavka je nejen skvělým lékařem, ale také manažerem. Byl vybrán i proto, že vnitřní procesy velmi dobře zná, není třeba zaškolení či podrobné seznámení se samotným chodem. Od první minuty funguje jako ředitel, což nemocnice, její pacienti i zaměstnanci potřebují. Má naši plnou důvěru,“ komentuje Karel Podzimek, radní Jihomoravského kraje pro oblast zdravotnictví.

Miroslav Kavka působí ve znojemské nemocnici jako lékař a primář od roku 1981. Šestnáct let stál také v čele nemocnice. Ve funkci ředitele působil v letech 2002 až 2019. Její chod tedy dokonale zná. Ve funkci ředitele nemocnice setrvá do doby obsazení tohoto místa jmenováním na základě výběrového řízení, o kterém rozhodne Rada Jihomoravského kraje v průběhu února.

„Velmi si vážím svěřené důvěry od Jihomoravského kraje. Naše nemocnice ročně ošetří statisíce pacientů a je pro nás hlavní prioritou nadále zajistit její plynulý chod a kvalitní lékařskou péči,“ říká Miroslav Kavka.

Nová nemocnice má také nové náměstky

Pan ředitel seznámil primáře a vrchní sestry jednotlivých oddělení s novým vedením nemocnice. Funkci zástupce ředitele, náměstka pro léčebně-preventivní péči a současně tiskového mluvčího Nemocnice Znojmo zastane prim. MUDr. Pavel Jajtner. Zástupcem ředitele a náměstkem pro hospodářsko-technickou správu se stal Ing. Lumír Koc. Zástupcem ředitele pro zahraniční spolupráci byl jmenován prim. MUDr. Radek Chvátal.

Dále byli do čela nemocnice jmenování Ing. Milan Sedláček (ekonomický náměstek), Mgr. Radovan Šoba (náměstek pro právní věci, personální náměstek), Mgr. Dita Kováříková (náměstek pro ošetřovatelskou péči), Roman Citterberg (náměstek pro informatiku), Ing. František Patočka (obchodní náměstek), MUDr. Pavel Turek (náměstek pro zdravotní péči a zdravotní dokumentaci)

“Jedná se o dlouholeté zaměstnance nemocnice, kteří se v jejím chodu plně orientují a mám v jejich schopnosti plnou důvěru. Společnými silami uděláme maximum pro další rozvoj naší nemocnice a pro zvyšování kvality péče poskytované našim pacientům,” komentuje Kavka.

Miroslav Kavka vystřídal ve funkci Martina Pavlíka, který ukončil pracovní poměr ve znojemské nemocnici k 31. lednu 2024. Ve funkci ředitele působil čtyři roky. Nově bude zastávat funkci ve vedení akciové společnosti Jihomoravská zdravotní, tedy nové servisní organizace pro krajem zřizované nemocnice.