Znojmo, 8.2.2023

Včera ve 22:03 byla uložena do babyboxu holčička, která dostala jméno po lékařce, která ji vyzvedla – Kateřina. Babybox je ve znojemské nemocnici od roku 2015 a Kateřina je prvním dítětem, které bylo do něho uloženo.

V úterý 7.2.2023 zahlásil ve 22:03 alarm na novorozenecké jednotce intenzivní péče uložení miminka do babyboxu. Již ve 22:07 nalezli zdravotníci holčičku, která byla zabalena do trička a jednorázové přebalovací podložky. Dítě bylo okamžitě přeneseno na novorozenecké oddělení, řádně vyšetřeno, oblečeno a nakrmeno. Jméno dostala holčička po lékařce, která ji vyzvedla – KATEŘINA. „Kačenka je přibližně 2-3 dny stará, váží 2740 g a měří 47 cm. Velmi dobře přijímá stravu a daří se jí dobře,“ uvedla Petra Veselá, tisková mluvčí Nemocnice Znojmo.

Babybox v Nemocnici Znojmo funguje od roku 2015, dosud v něm nebylo žádné dítě uloženo.

Foto: Lékařka Kateřina, která holčičku z babyboxu vyzvedla a ošetřila. Po ní dostala holčička jméno.

Foto: