Znojmo, 07.10.2020

Nemocnice Znojmo dnes spustila nový web, jehož součástí je mj. objednávkový systém na testování COVID-19. Webové stránky vznikly svépomoci bez externí firmy a jsou zcela ve správě nemocnice.

Nemocnice Znojmo dnes spustila nové webové stránky. K tomu přistoupila z důvodu, že původní web nebyl provozován přímo nemocnicí a měl velmi omezené možnosti úprav. Větší úpravy byly zpoplatněny provozovatelem webu. Aktuálně tedy stránky běží ve správě nemocnice. Nová webová prezentace je přehlednější, modernější a hlavně responsivní, takže použitelná i na mobilních zařízeních. Součástí nového webu je nově např. objednávání pacientů na testování na COVID-19, které začne fungovat od pondělí na základě zpracovaného postupu Ministerstva zdravotnictví o vytvoření garantované sítě páteřních odběrových center.

Od pondělí 12.10.2020 se budou muset všichni, které odešlou lékaři či hygiena na testování COVID-19 do našeho odběrového místa objednávat v registračním systému. „Do této chvíle mohli všichni, kdo byli indikování k testování přijít do našeho odběrového místa ve všední dny bez objednání. Na všechny příchozí se dostalo, testujeme denně přibližně 130 lidí,“ přiblížil dosavadní praxi Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo. Od pondělí současně odběrové místo rozšiřuje provozní dobu, a to od 7-9 hod. Pacienti se budou registrovat na konkrétní časové rozpětí, tedy 7-8 a 8-9 hod. Registrace není na přesný a konkrétní čas.

„Nový web vznikl v řádu měsíců, ještě budeme na webu některé věci vylepšovat, nicméně z důvodu povinné registrace na testování a snahu ušetřit finanční prostředky, které by se vynaložily za případný registrační systém, jsme je spustili již nyní, protože s rezervačním systémem nový web již počítal,“ sdělila Petra Veselá, tisková mluvčí. Tímto žádáme uživatele o trpělivost s případnými nedostatky. Díky novému webu nyní může nemocnice předávat informace pacientům, ale také laické a odborné veřejnosti. „V nejbližší době budou internetové stránky doplňovány o další informace z jednotlivých oddělení. Dalším krokem k zabezpečení lepší informovanosti a přehlednosti zpráv bude pro zaměstnance připravován nový intranet, který bude mít za úkol zlepšit komunikaci v rámci organizace a včasné předávání všech informací. Stejně jako nový web, bude provozován a spravován přímo nemocnicí,“ doplnila Veselá.