Kožní oddělení

Kožní oddělení zajišťuje komplexní lůžkovou i ambulantní péči o pacienty znojemského regionu.

Lůžková část je začleněna do společného lůžkového fondu interních oborů. Hospitalizováni jsou hlavně pacienti se závažnými dermatózami náročnými na místní i celkovou léčbu, u kterých je problém ambulantního léčení. Řeší se též diagnostika nejasných kožních onemocnění. Oddělení využívá všech moderních léčebných i diagnostických metod. Mezi nejčastěji léčené nemoci patří lupénka, ekzémy (atopický, kontaktní, mikrobiální), dále kožní choroby obličeje, chronické bércové vředy a kožní komplikace diabetu.


Ambulantní část je umístěna v přízemí u hlavního vchodu do nemocnice. Zajišťuje péči všeobecné dermatologie a péči ve specializovaných ambulancích – lymfologie, poradna pro léčbu chronických ran, korektivní dermatologie, venerologie, kosmetologie, dále zajišťuje léčbu a sledování pacientů s nádory kůže. K dispozici je fototerapeutický trakt se zářiči UVA, UVB, solárium, UV hřeben, PP box. Od října 2021 se Kožní oddělení stalo centrem pro biologickou léčbu lupenky. Od letošního roku se rozšířila ambulantní část o poradnu pro léčbu kožních lymfomů.


Pro hospitalizované pacienty i ambulantní veřejnost jsou nabízeny možnosti terapie laserem, široké spektrum korektivních chirurgických zákroků, kosmetické poradenství, terapie lymfedemu. K léčbě padání vlasů, léčbě bradavic či stařeckých kožních změn je používán tekutý dusík (kryoterapie), CO2.